اخبار

فریب پیامک‌ها و تبلیغات کرونایی را نخورید

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری و سودجویی از طریق ارسال پیامک‌ها و تبلیغات مربوط به فروش آنلاین ماسک و داروهای ضد عفونی کننده هشدار داد.
فریب پیامک‌ها و تبلیغات کرونایی را نخورید

وی با اشاره به شیوه و شگرد سودجویان گفت: متاسفانه افراد سودجو در شرایط مختلف و به بهانه های گوناگون اقدام به ارسال پیامک یا تبلیغات مختلف در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و اخیراً نیز با توجه به نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، تبلیغاتی را در این زمینه آغاز کرده‌اند.  کلاهبرداران برای خرید ماسک یا مواد ضد عفونی کننده در پیامک های خود، مخاطبان را به آدرس اینترنتی ارسالی ارجاع می دهند یا از آنان می خواهند که فلان عدد را به سرشماره همان پیامک ارسال کنند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه دارد: چنان چه شهروندان نگران از این بیماری به سایت های مذکور مراجعه کنند، ممکن است به صفحات فیشینگ هدایت شوند و  اطلاعات کارت بانکی شان به سرقت برود یا افراد سودجو نیز به شیوه های مختلف مانند تماس تلفنی و اعلام شماره کارت و ...  اقدام به اخذ وجه  نمایند اما پس از دریافت پول، محصول را به در منزل ارسال نکنند.

کاظمی افزود: همچنین احتمال دیگر این است که ممکن است مواد غیر بهداشتی که برای سلامتی نیز مضر است از سوی این افراد ارسال شود که در تمامی موارد لازم است شهروندان با هوشیاری از وقوع چنین جرائم سودجویان جلوگیری کنند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس فتا با چنین مواردی برخورد خواهد کرد، گفت: اما لازم است که شهروندان نیز هوشیاری خود را حفظ کرده و به هیچ عنوان فریب چنین تبلیغاتی را نخورند و اگر هم قصد خرید اینترنتی محصول را دارند حتما به سایت های معروف و معتبر اینترنتی مراجعه کرده و از پرداخت وجه به افراد ناشناس و سایت‌های نامعتبر خودداری کنند.

۱۰ اسفند ۱۳۹۸
ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید