اخبار

دام‌های مهاجرتی در شبکه‌های ماهواره‌ای

شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان به بهانه سودآوری بالایِ خرید ملک و سرمایه‌گذاری همراه با دریافت اقامت اروپا و کانادا مخاطبان خود را به مهاجرت و در حقیقت، خروج سرمایه از کشور تشویق می‌کنند.
دام‌های مهاجرتی در شبکه‌های ماهواره‌ای

این شبکه‌ها به طور نظام‌مند با تبلیغات اغواگرانه و جریان‌سازی رسانه‌ای و سوء‌استفاده از ناآگاهی مخاطبان درباره قوانین و مقررات مهاجرت و خرید ملک در کشورهای دیگر، تلاش دارند تا مهاجرت، سرمایه‌گذاری و اقامت و خرید ملک در برخی کشورها مانند ترکیه، امارات، کانادا، قبرس و ... را برای سرمایه‌‏گذاران داخلی موجه و سودآور جلوه دهند.

احسان‌اله حجتی مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی با اشاره به این مطلب افزود: گزارش ‏پایش‌های این روند به طور پیوسته همراه با تحلیل‌های آماری برای مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود و کارگروه‌های ویژه دستگاه‌های اجرایی با هدف مقابله و جلوگیری از غارت اموال و سرمایه‌های مردم و پایش چگونگی انتشار آگهی‌های تبلیغاتی این شبکه‌ها فعال شده‌اند تا اثرات بازارسازی دروغین بر جامعه و افکار عمومی را با تولید و تحلیل محتواهای رسانه‌ای مناسب اطلاع‌رسانی و خنثی نمایند.

محمدحسن احمدپور رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی ایران (اصکابا) نیز در همین زمینه می‌گوید: با توجه به این که تلاش‌های ایجابی و سلبی دستگاه‌های نظارتی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی برای جلوگیری از تبلیغات و فروش محصولات و کالاها در این شبکه‌ها، موفقیت‌آمیز بوده و این تبلیغات از شبکه‌های ماهواره‌ای حذف شده‌اند، تبلیغات مربوط به مهاجرت نیروهای متخصص و دانش‌آموخته، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، اعزام نیروی کار حرفه‌ای و متقاضیان به تحصیل در خارج، توسط موسسات غیرمجاز و غیرقانونی در این شبکه‌ها انجام می‌شود.


وی تاکید کرد تبلیغات مهاجرتی که از طریق شرکت‌های فعال در کشورهای خارجی انجام می‌شوند، قانونی نیستند و تبلیغات داخل کشور نیز تنها توسط موسسه‌های دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مجاز است.

 

منبع: دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی

۱۲ شهریور ۱۳۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید