اخبار

کارگروه تخصصی تبلیغاتِ معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌‏رسانی بررسی کرد

رویکرد اجرایی میزگردهای تخصصی و سرانه تبلیغات در ایران

کارگروه تخصصی تبلیغاتِ معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌ رسانی در نشست دوم خود به بررسیِ رویکرد و تاثیرگذاری میزگردهای تخصصی تبلیغات پرداخت.
رویکرد اجرایی میزگردهای تخصصی و سرانه تبلیغات در ایران

این نشست با حضور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌‌رسانی، مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌‌رسانی، نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیته مرکزی تبلیغات، نمایندگان انجمن‌‌های صنفی کانون‌‌های تبلیغاتی، استادان دانشگاه‌‌ها و فعالان تبلیغات روز 23 تیر ماه جاری برگزار شد.

بهره‌مندی از محتوای متناسب با وضعیت تبلیغات برای میزگردهای تخصصی، مداقه درباره رویکرد نخستین میزگرد تخصصی با هدف آسیب‌‌‌شناسی تبلیغات درفضای مجازی(ضرورت‌‌ها، موانع و راهکارها) و بررسی اجمالی نرخ پایین سرانه تبلیغات در ایران نسبت به دیگر کشورهای منطقه مورد توجه این نشست بود.

بر همین اساس، بررسی چالش‌های تبلیغات دیجیتال، شناسایی موانع و تقویت راه‌کارها و سازوکارهای متناسب برای آسیب‌شناسی تبلیغات در فضای مجازی و تولید گفتمان عمومی با هدف تغییر نگرش افراد و جامعه به کالای ایرانی برای طرح در نخستین میزگرد تخصصی تبلیغات از سوی اعضا نیز مورد تاکید قرار گرفت.

در این نشست هم‌چنین نرخ سرانه تبلیغات در ایران نسبت به دیگر کشورهای منطقه به بحث گذاشته شد و نبود بازار رقابتی، تنوع اندک رسانه‌ها و توجه حداقلی صاحبان کالا‌ها و موسسه‌های تبلیغاتی به بازده رفتارهای تبلیغاتی و سرمایه‌گذاری در تبلیغات با اجماع اعضا به عنوان مهم‌ترین دلایل کاهش سرانه تبلیغات در ایران برشمرده شد.

نشست کارگروه تخصصی 2 هفته یک باربه میزبانی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی برگزار می شود و در راستای کاهش تصدی‌گری دولتی، واسپاری امور و لزوم هم‌افزایی بین‌بخشیِ نهادهای دولتی با غیردولتی‌ها، تدوین نقشه راه و آینده همکاری‌ها مبتنی بر وظایف و تکالیف دولت و بخش خصوصی در اولویت دستور کار این نشست قرار دارد.

 

منبع: دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی

۲۵ تیر ۱۳۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید