اخبار

راهگشای گردشگری در پساکرونا

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: کارکنان تاسیسات گردشگری استان کرمان با آموزش‌های مجازی و آنلاین برای دوران پساکرونا آماده می‌شوند.

"فریدون فعالی" به برگزاری کلاس‌های آموزشی با عنوان رعایت بهداشت فردی و محیطی در دوران پساکرونا اشاره کرد و اظهار کرد: این کلاس‌های آموزشی ویژه کارکنان تاسیسات گردشگری استان کرمان است.

وی با اشاره به اینکه بهداشت و ضدعفونی مراکز اقامتی و واحدهای گردشگری و هم‌چنین بهداشت فردی در دوران پساکرونا موردتوجه گردشگران و دستگاه‌های مرتبط خواهد بود، افزود: شیوع ویروس کرونا موجب افت درآمدهای تاسیسات گردشگری و فعالیت‌های گردشگری استان کرمان شده است که باید با برنامه‌ریزی‌ لازم، زمینه بهبود بهداشت روانی گردشگران، در دوران پساکرونا فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به این‌که با برگزاری دوره‌های آموزشی موثر و خلاقانه می‌توان شاهد رونق دوباره صنعت گردشگری استان بود، تصریح کرد: بدون شک در دوران پسا کرونا روان‌شناسی سفر گردشگران تغییر خواهد کرد به گونه‌ای که تا چندین ماه گردشگران از حضور در تورهای گروهی خودداری و با احساس امنیت کمتری در فضاهای شلوغ اقامت خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی کرمان، فعالی با بیان این‌ که با تبلیغات اعتمادساز بخش دولتی و خصوصی می‌توان  گردشگران را به سفر رفتن و حضور در تاسیسات گردشگری ترغیب کرد، خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی بسیار تاثیرگذار خواهد بود که جزو در اولویت کاری اداره کل استان نیز قرار دارد.

 وی با اشاره به این‌که کرمان استان چهار فصل است و در سال گردشگران زیادی را میزبانی می‌کند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم زمینه با تبلیغات و معرفی جاذبه‌های گردشگری در فضاهای مجازی حضور گردشگران را برای دوران پساکرونا فراهم آوریم.

منبع: تابناک 

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید