اخبار

مهلت ثبت‌ اطلاعات تمدید شد

صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای آسیب‌دیده در بحران کرونا می‌توانند با ثبت اطلاعات خود در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسبت به درج این اطلاعات اقدام نمایند و اطلاعات ثبتی اشخاص حقیقی و حقوقی این دسته از مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای به وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی ارائه می‌شود.
مهلت ثبت‌ اطلاعات تمدید شد

نظر به درخواست فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرصت ثبت و ویرایش اطلاعات متقاضیان را در روزهای 2شنبه و 3‌شنبه (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) برای هر 3 رسته تمدید کردمتقاضیان ثبت اطلاعات و یا آنان که پس از ثبت اطلاعاتشان در هر رسته، نیاز به ویرایش دارند، در این فرصت می‌توانند به سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراجعه کنند.

ارائه اطلاعات صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای آسیب‌دیده در بحران کرونا به وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی، در 2 رده اشخاص حقیقی و حقوقی الزامی است و متقاضیان باید با ثبت نام در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسبت به درج این اطلاعات اقدام کنند.

مهلت ثبت نام و اصلاح اطلاعات برای همه رسته‌ها در روزهای 22 و 23 اردیبهشت تمدید شد

 ورود به سامانه

یادآوری

 • ثبت نام با درج کد ملی و شماره تلفن همراه متقاضی امکان پذیر است.
 • متقاضیان حتماً قبل از ثبت نام در سایت برای مشخص شدن اینکه متقاضی حقیقی یا واحد کسب و کار ( حقوقی ) هستند راهنمای مشاغل را مطالعه نمایند.
 • بعد از ثبت نام فرم اطلاعات اشخاص حقیقی و واحد کسب و کار را بر اساس رسته فعالیت و رشته فعالیت باید تکمیل نمایید.
 • افراد حقیقی که بصورت خویش فرما و یا برای مراکز فرهنگی ، هنری و رسانه ای بدون قرارداد استخدامی پیش از شیوع بیماری کرونا فعالیت داشتند با انتخاب گزینه اشخاص حقیقی بعد از ثبت نام و ورود به سامانه ، فرم مخصوص اشخاص حقیقی را تکمیل کنند. مامانند مربی آموزشگاه آزاد هنری ، گرافیست و ...
 • واحدهای کسب و کار ( حقوقی ) ، مدیران کسب و کارهای فرهنگی ، هنری و رسانه ای هستند که دارای پروانه کسب یا مجوز هستند و این افراد در فرم ثبت نام باید گزینه حقوقی را انتخاب نمایند .حقوقی بودن به معنی لزوما شرکت یا موسسه از نظر ثبت شرکتها نمی باشد به عنوان مثال : انتشارات ، کتاب فروشی ، فروشگاه ، دفتر زیارتی ، آموزشگاه ، موسسه و ... . توجه شود که لیست کامل در راهنمای مشاغل آمده است.
 • اطلاعات لازم درباره رسته کسب و کارهای فرهنگی ، هنری و رسانه ای در فراخوان "ثبت نام صاحبان مشاغل فرهنگی ، هنری و رسانه ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا" آمده است.
 • اطلاعاتی که درج شان در فرم ثبت نام الزامی است با علامت * مشخص شده اند.
 • منظور از واحد کسب و کار ( حقوقی ) مشاغلی است که دارای پروانه کسب یا مجوز هستند حقوقی بودن به معنی لزوما شرکت یا موسسه از نظر ثبت شرکت‌ها نمی‌باشد
 •  

  برنامه زمانی مراجعه و ثبت درخواست در سامانه به تفکیک رسته  

  رستـه                                         زمـان                                                        
  هنری                                   99/2/16 -99/2/17
  فرهنگی                                   99/2/18 - 99/2/19

  رسانه‌ای و تولید محتوای دیجیتال

                                   99/2/20 - 99/2/21

   

  فرآیند ثبت نام درخواست متقاضیان

  1- مراجعه به سامانه و ثبت کد ملی و شمراه همراهی که متعلق به همان کد ملی باشدو همچنین تعیین نوع متقاضی

  2- دریافت نام کاربری و رمز عبور اختصاصی از سامانه.

  3- ورود به سامانه با نام کاربری و کلمه رمز عبور.

  4- تکمیل فرم اشخاص حقیقی و یا حقوقی بر مبنای نوع متقاضی و نوع فعالیت.

   

  معاونت توسعه مدیریت و منابع

  دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر


   

  همکاران  دفتر اقتصاد فرهنگ درباره رسته‌های مشاغل و رشته‌های فعالیت کسب و کارها در ساعات اداری با شماره تلفن 33116562  پاسخ‌گو خواهند بود.

  مشکل فنی کار با سامانه  را لطفا به نشانی CulturalEconomics@farhangmail.ir ارسال نمایید.

  منبع: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

  نظرات بینندگان

  نام را وارد کنید
  تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
  نظر خود را وارد کنید