اخبار

تبلیغ‌کنندگان دروغین داروهای کرونایی بازداشت می‌شوند

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: هیچ داروخانه آنلاین در فضای مجازی نداریم و سودجویان با این ترفند، کلاهبرداری می‌کنند. چنین افرادی، برخی داروها و اقلام غیرمجاز، کمیاب و غیر قانونی را در فضای مجازی به فروش می‌گذارند که طرح برخورد با آن‌ها نیز در دستورکار پلیس است.​
تبلیغ‌کنندگان دروغین داروهای کرونایی بازداشت می‌شوند

وی با اشاره به تدابیر پیشگیرانه  پلیس فتا برای رصد فضای مجازی در پیک دوم کرونا تاکید کرد: [در این مرحله] تذکر داده نمی‌شود و هر آن‌چه امنیت مالی، جانی و روانی مردم را تهدید کند برای پلیس قابل بخشش نیست. پاشایی گفت: پیش‌تر اگر تلاش بر این بود که حتی در موارد این‌چنینی به تذکرهای تلفنی بسنده شود اما چنان‌چه، برخی‌ها بخواهند با نام و اعتبار اجتماعی خود، داروی خاصی را تبلیغ نمایند، به‌فروش برسانند یا مدعی ابداع و اختراع شیوه درمانی ویژه‌ای شوند با آنان برخورد شده و بازداشت می‌شوند. 

معاون اجتماعی پلیس فتا افزود: به‌تازگی نیز در همین زمینه یک عملیات بین‌المللی با نام طرح «پانجی‌آ»  با مشارکت همزمان  100 کشور برای رصد خرید و فروش دارو در فضای مجازی انجام گرفت که رصد معاملات مکمل‌های بدنسازی را نیز دربر می‌گرفت.

سرهنگ پاشایی هم‌چنین درباره بازار شایعات داغ کرونایی و دارو و درمان آن، اظهار داشت: در شرایط اضطراری مانند سیل، زلزله یا کرونا که بازار شایعات داغ می‌شود، برخی به دنبال سواستفاده اقتصادی‌ از شرایط موجود برمی‌آیند و از آن جا که تا کنون نیز هیچ دارو یا واکسن رسمی به عنوان درمان قطعی درمان کرونا اعلام نشده، سودجویان با وعده فروش داروهایِ درمانِ قطعیِ این بیماری در فضای مجازی، اقدام به کلاهبرداری کرده‌اند. هرچند متاسفانه برخی چهره‌های سرشناس و سلبریتی‌ها هم اقدام به تبلیغ داروها ‌کردند که هشدارهای لازم ارائه شده است.

پلیس با افرادی که از فضای موجود سوءاستفاده نمایند و امنیت روانی مردم را دچار خدشه کنند، بدون گذشت و مماشات، برخورد خواهد کرد.


منبع: فارس

۲۰ تیر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید