اخبار

تبلیغات گردشگری برای ترکیه، نادرست است

سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به بلیت‌فروشی در مسیرهای بدون پرواز هشدار داد و اعلام‌کرد تبلیغات انجام تور و اعزام توریست به ترکیه صحت ندارد.

سازمان هواپیمایی 2هفته پیش خبر داد که بعد از درخواست ترکیه برای از سرگیری پروازها بین ایران و ترکیه، صدور مجوز برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی به تدریج در حال انجام است و پروازهای ترکیه به زودی از سر گرفته می‌شود.

با این حال افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در ایران و کشورهای منطقه، وضعیت از سرگیری پروازها را با ابهام مواجه کرد تا جایی که روی بازگشایی مرز هوایی ایران و ترکیه تاثیر گذاشت.

در همین راستا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، گفته است: اکنون کشورهایی که همواره مقصد توریستی بوده‌اند پذیرای مسافرین نیستند و با فروش بلیت تحت عنوان تور خارجی برای سفری که صندلی پروازی برای آن در نظر گرفته نشده برخورد می‌شود.

«رضا جعفرزاده» با تاکید بر اینکه ایجاد تعهد برای مسافران قبل از فراهم شدن شرایط لازم برای پروازهای خارجی، برخورد قانونی در پی خواهد داشت، افزود: اکنون کشور ترکیه پذیرای اتباع خود، مسافرینی که تبعیت آن کشور را دارند و کسانی است که دارای ویزای کاری هستند و تبلیغات تور و اعزام توریست به این کشور صحت ندارد و مسافران باید از صحت و سقم بلیتی که دریافت می‌کنند، مطلع باشند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی موظفند نسبت به نحوه فروش بلیت‌های خود نظارت دقیق داشته باشند، گفت: شرکت‌های هواپیمایی باید پس از دریافت مجوز پرواز به کشورهای خارجی نسبت به فروش بلیت‌های خود اقدام کنند. علاوه بر این باید صراحتا شرایط مسافران مورد پذیرش کشور مقصد را اطلاع رسانی کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه بلیت فروشی که توسط مراکز فروش یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی و چه مراکز فروش بلیت الکترونیکی که صندلی پروازی برای آن در نظر گرفته نشده را به سازمان هواپیمایی کشوری معرفی کنند.

وی با بیان اینکه شرایط انجام پروازهای خارجی منوط به وضعیت شیوع بیماری آن کشورها و نوع پذیرش مسافران و شرایط اعلامی آنهاست، گفت: انتظار می‌رود مسافران به تبلیغات مراکز فروش غیرمعتبر اعتنا نکنند و قبل از سفر از وضعیت پروازهای آن مسیرها مطلع شوند.

جعفرزاده از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش دهند.

منبع: ایـرنا 

۲۲ تیر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید