اخبار

اوج گرفتن جنگ ترامپ و توئیتر

شرکت توئیتر در پی شکایت از دونالد ترامپ به دلیل نقض قانون کپی رایت، ویدئوی تبلیغاتی را در صفحه کاربری رئیس جمهوری آمریکا غیرفعال کرد.

شرکت توئیتر در پی شکایت از دونالد ترامپ به دلیل نقض قانون کپی رایت، ویدئوی تبلیغاتی را در صفحه کاربری رئیس جمهوری آمریکا غیرفعال کرد.

ترامپ که از زمان روی کار آمدنش رسانه ها را به جعل اخبار متهم کرده است اکنون مدتی است که با انتشار ویدئوها و اظهارات خشونت آمیز و غیرقانونی انتقاد شرکت توئیتر را برانگیخته و این جنگ را به فضای رسانه های اجتماعی کشانده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز ویدئویی که به تازگی توئیتر به دلیل نقض قانون کپی رایت در آمریکا از صفحه کاربری ترامپ حذف کرد،محتوی موسیقی گروه موسوم به «لینکین پارک» بود که در ساعات پایانی روز شنبه از صفحه توئیتر ترامپ با این تذکر حذف شد که «این رسانه در واکنش به شکایت صاحب امتیاز این کپی رایت قابل اجرا نیست»

توئیتر و نرامپ

توئیتر ویدئوی ترامپ را که دن اسکاوینو مدیر رسانه اجتماعی کاخ سفید اقدام بازنشر آن کرده بود، حذف کرد. این تصمیم بعد از دریافت پیام اخطار قانون حق تکثیر در آمریکا موسوم به «قانون کپی رایت هزاره دیجیتال» اتخاذ شده است.

توئیتر در پیامی اعلام کرده که حذف این ویدئو در واکنش به شکایت معتبری درباره قانون کپی رایت توسط شرکت کپی رایت و نمایندگان قانونی آنها انجام شده است. به نوشته رویترز، کاخ سفید از اظهارنظر به درخواست این رسانه خودداری کرده است.

توئیتر از مه (اردیبهشت) گذشته بارها با رئیس جمهوری آمریکا دچار چالش شده است. این شرکت بارها اظهارنظرهای ترامپ در توئیتر را به دلیل نقض سیاست مقابله با خشونت یا شکایت در زمینه حق کپی رایت غیرفعال کرده است.

توئیتر در تاریخ ۳۰ ژوئن نیز عکسی را که ترامپ توئیت کرده بود حذف کرد. این عکس از خود ترامپ بود و دلیل حذف آن شکایت روزنامه نیویورک تایمز به دلیل گرفتن این عکس از سوی عکاس این رسانه بود.

این شرکت رسانه اجتماعی همچنین توئیت رئیس جمهور را ناقض مقررات توئیتر تر تشویق به خشونت دانست. ترامپ از مقامات شهر میناپولیس به دلیل واکنش آنها به معترضان کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاه پوست به دست پلیس سفید پوست حمایت کرده بود.

تهدید ترامپ علیه توئیتر

ترامپ در پی پوشانده شدن پیام‌های توتیتری اش از سوی شرکت توئیتر، با خشم به این شبکه اجتماعی حمله و تهدید به متوقف کردن فعالیت آن کرده است.

وی در واکنش به حذف پیام هایش به دلیل ترویج خشونت، در پیامی توئیتری نوشت که این شبکه جمهوریخواهان، محافظه کاران و رئیس جمهوری ایالات متحده را هدف قرار داده است و با لحنی شکایت آمیز گفت توئیتر در مقابل انتشار دروغ ها و تبلیغات چین یا حزب دمکرات آمریکا که به نظر وی چپ افراطی به شمار می رود، هیچ اقدامی نمی کند.

ترامپ همچین خواستار اعمال مقررات در فعالیت های این شبکه اجتماعی شده است.

توئیتر تبلیغات سیاسی را منع کرد

"جک دورسی"، مدیر شرکت توئیتر چندی پیش در صفحه کاربری خود نوشت: هر نوع تبلیغات سیاسی در این شبکه اجتماعی ممنوع می شود. به گفته دورسی، تبلیغات سیاسی از جمله فیلم‌های دستکاری شده و انتشار اطلاعات غلط چالش‌هایی را برای گفتمان مدنی ایجاد می‌کند. وی افزود: تبلیغات سیاسی می توانند از طریق تغییرات مهم بر زیرساخت های دموکراتیک امروز جهانی تاثیر داشته باشند.

منبع: ایـرنا

۲۹ تیر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید