اخبار

همراهی والت دیزنی با تحریم جهانی علیه فیس‌بوک

شرکت والت دیزنی به تحریم جهانی فیس‌بوک که در پی حمایت این شبکه اجتماعی از تبعیض نژادی و ترویج نفرت شکل گرفته، پیوسته است و هزینه تبلیغات خود را در این شبکه کاهش داد.

وزنامه وال استریت جورنال روز شنبه در گزارشی به نقل از منابع آگاه  اعلام کرد که شرکت والت دیزنی به تحریم جهانی فیس‌بوک که در پی حمایت این شبکه اجتماعی از تبعیض نژادی و ترویج نفرت شکل گرفته، پیوسته است و هزینه تبلیغات خود را در این شبکه کاهش داد.

شرکتهای معروف دیگری مانند استارباکس، یونیلور و آدیداس نیز در اقدامی مشابه به این تحریم علیه فیس‌بوک پیوسته و تبلیغات خود را از این غول رسانه‌های اجتماعی حذف کرده اند.

بر اساس این گزارش، در حالی که برخی شرکت ها توقف هزینه های تبلیغاتی خود را در فیس‌بوک به مدت طولانی اعلام کرده اند، زمان بندی دیزنی برای حذف تبلیغات در فیس‌بوک مشخص نیست.

این روزنامه نوشت: شرکت دیزنی تبلیغات سرویس ویدئویی خود موسوم به دیزنی پلاس را در فیس‌بوک متوقف کرده است چرا که این شرکت نگران اعمال سیاست های فیس‌بوک "درمورد محتوای قابل اعتراض" است.

این گزارش حاکی است که شرکت والت دیزنی همچنین تبلیغات سرویس پخش دیگر خود در اینستاگرام که متعلق به فیس‌بوک است، متوقف کرده است.

پس از کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس آمریکا و انتشار برخی اظهارات نژادپرستانه در فیس‌بوک، سازمان مطبوعات آزاد آمریکا و موسسه کامن سنس، به همراه برخی گروه‌های حقوق مدنی کمپین موسوم به «توقف نفرت برای سود» را علیه فیس‌بوک آغاز کردند.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان به منظور حمایت از این کمپین، تبلیغات خود را از رسانه‌های اجتماعی فیس‌بوک که شامل اینستاگرام و واتس‌آپ می‌شود، حذف کرده‌اند.

شرکت‌های معروفی چون کوکاکولا، بن و جری، نورث فیس، و پاتاگونیا از جمله شرکت‌هایی بودند که به این کمپین پیوستند و از آن حمایت کردند.

مرگ جرج فلوید که در تاریخ 25 ماه می‌ صورت گرفت، منجر به اعتراضات گسترده در سراسر جهان و آمریکا علیه سیاست‌های نژادپرستی شده است.

منبع: تسنیـم

۲۹ تیر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید