اخبار

ممنوعیت تبلیغات انتشاردهندگان شایعات کرونایی در گوگل

گوگل از ماه آینده تبلیغات وب سایتهایی که تئوریهای توطئه مربوط به کووید ۱۹ را منتشر می کنند مسدود خواهد کرد.

بزرگ‌ترین موتور جست و جوی اینترنتی جهان با استفاده از بررسی دستی و اتوماتیک به شناسایی و مقابله با ناشران و تبلیغات کنندگان وب خواهد پرداخت که این مقررات را زیرپا می‌گذارند.

این شرکت، پیش از این هم سیاستی درباره ادعاهای سلامتی زیان‌رسان اجرا کرده و بیش از ۲۰۰ میلیون تبلیغاتی که سعی داشتند از سردرگمی ناشی از شیوع پاندمی ویروس کرونا استفاده ببرند را حذف نموده است. تغییرات اخیر در گوگل مضاعف شدن تلاش‌های مذکور است.

این اقدام گوگل پس از مطالعاتی انجام گرفت که نشان داد ۱۹ میلیون دلار درآمد تبلیغاتی در سال میلادی جاری به وب سایت‌های نشردهنده اطلاعات نادرست و تئوری‌های توطئه مربوط به این ویروس از طریق گوگل هدایت می‌شود.

گوگل

یک سخنگوی گوگل گفت: ما دامنه سیاست‌های مربوط به ادعاهای سلامتی نادرست از سوی ناشران و تبلیغات کنندگان وب را توسعه داده‌ایم و اکنون محتوای خطرناک درباره بحران سلامتی که برخلاف اظهارات دانشمندان است شامل آن می‌شود و به این ترتیب اقدامات حفاظتی بیشتری به‌کار می‌گیریم.

طبق دستور العمل گوگل که به تازگی بروزرسانی شده است، در رویکرد جدید محتوایی که خلاف نظر علمی مقامات مسئول در دوران بحران سلامتی است، ممنوع خواهد بود. این محتواها شامل ادعاها درباره منشا ویروس، ادعاها مبنی بر این که این ویروس به عنوان یک سلاح بیولوژیکی تولید شده است یا ادعاهای ناردست درباره ساختگی بودن آن است. بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل اعلام کرده است سایت‌هایی که مکررا این سیاست را نقض کنند از استفاده از پلتفرم‌های تبلیغات گوگل محروم خواهند شد. یوتیوب که متعلق به گوگل است نیز درآمدزایی از اطلاعات نادرست پزشکی و تئوری‌های توطئه پیرامون کووید ۱۹ را ممنوع کرده است.

منبع: ایسنـا

۲۹ تیر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید