اخبار

هشدار پلیس به حضور قاچاقچیان مواد مخدر در فضای مجازی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در گفت‌گو با رسانه‌ها درباره فعالیت‌های قاچاقچیان در فضای مجازی هشدار داد و گفت به بنیان‌های مالی شبکه‌های قاچاق مخدر در 4 ماهه گذشته بیش از ضربه ۱۰ تریلیون تومان ضربه زده‌ایم.

سرهنگ مجید کریمی با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات مختلف پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ماه‌های ابتدایی سال جاری در زمینه مبارزه با فعالیت‌های قاچاقچیان مواد مخدر در فضای مجازی گفت: یک فرد معلوم الحال در فضای مجازی با کمک افراد دیگر به گونه‌ای ترویج می‌کند که گویا معتادان مبتلا به کرونا نمی‌شوند. وی تاکید کرد: هشدار می‌دهم افرادی که از این شرایط سوءاستفاده کرده و اقدام به تبلیغات این‌چنینی کنند، بدانند که در رصد پلیس هستند.

مبارزه با مواد مخدر

وی با اشاره به قانون مبارزه با ترویج کنندگان مصرف، خرید و فروش مواد مخدر در فضای مجازی تاکید کرد: برابر ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه‌ای و ماده ۷۴۳ قانون مجازات اسلامی؛ ترویج به مصرف، خرید و فروش و آموزش تولید مواد مخدر در فضای مجازی مصداق بارز جرم است و پلیس با چنین جرایمی، جدی برخورد می‌کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا پیشنهاد کرد: شخصیت‌های دارای مقبولیت اجتماعی به ویژه برای جوانان و نوجوانان نسبت به آگاه‌سازی، اطلاع‌رسانی و ... درباره آسیب‌های مواد مخدر در فضای مجازی اقدام کنند.

 منبع:  ایـرنا

 

 
۱ مرداد ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید