اخبار

فریب کانال‌های سیگنال‌دهی بورس را نخورید

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه به سهام‌داران هشدار داد مراقب کانال‌های سیگنال‌دهی بورس در فضای مجازی باشند.

اعظم فرجی با اشاره به افزایش استقبال مردم از بازار سرمایه طی ماه‌های اخیر و حضور افراد تازه وارد در بورس، گفت: افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند تلاش می‌کنند از منابع مختلف اطلاعاتی برای به دست آوردن سود بیشتر کسب کنند و از همین رو گاهی سراغ منابع نامعتبر می‌روند.

وی یکی از مهمترین منابعی که باعث گمراه شدن فعالان بازار سرمایه می‌شود را کانال‌ها و گروه های موجود در فضای مجازی و خصوصا تلگرام دانست که تلاش می‌کنند با انواع و اقسام تبلیغات و تحت عنوان سیگنال دهی مخاطبان را جذب کنند.

فرجی اضافه کرد: این کانال‌ها گاهی برای سودهای غیرواقعی و چندصد درصدی تبلیغ می‌کنند که عملا محقق نخواهد شد و فقط افراد را فریب می‌دهند.  برخی افرادی هم که به دنبال سودهای زیاد هستند فریب این تبلیغات را می‌خورند و وارد چنین کانال‌هایی می‌شوند که شیوه فعالیت آنها توسط هیچ مرجع معتبری تایید نشده است.

فریب کانال‌های سیگنال‌دهی بورس را نخورید 

فرجی هدف اصلی این کانال‌ها را جذب مخاطب به هر بهانه دانست و تاکید کرد: برخی از این کانال‌ها با دادن اطلاعات نادرست به سهام‌داران باعث از بین رفتن سرمایه آنها شده‌اند.

وی یادآور شد: فعالیت برخی از این کانال‌ها نیز مربوط به صاحبان برخی از سهم‌ها است که تلاش می‌کنند با ایجاد شایعات و بازارگرمی، سهام‌داران را به خرید آن سهم ترغیب کنند و قیمت‌ها را بالا ببرند.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه با بیان اینکه هیچکس برای سرمایه مردم دلسوزتر از خود آنها نیست، از فعالین بازار سرمایه درخواست کرد به هیچ عنوان با اتکا به کانال‌های سیگنال‌دهی وارد بورس نشوند.

فرجی افزود: توصیه ما این است افراد خصوصا تازه واردان بورس حتما از دوره‌های آموزشی که مراجع معتبر برگزار می‌کنند استفاده کنند و یا سراغ کتاب‌های آموزشی تایید شده بروند.

وی عنوان کرد: سهام‌داران حتی اگر پیشنهاداتی هم از سوی کانال‌های مجازی دریافت کردند حتما باید درباره وضعیت آن سهم، صورت‌های مالی شرکت و ... بررسی لازم را انجام دهند.

منبع: ایسـنا

۲ شهریور ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید