اخبار

استعفای اجباری مدیر «تیک تاک» در پی فشارهای ترامپ!

«کوین مایر» مدیرعامل «تیک تاک» تنها چند ماه پس از تصدی این پست و پس از فشارهای اخیر رئیس جمهور آمریکا از سمت خود کناره گیری کرد.

کوین مایر مدیرعامل «تیک تاک» تنها چند ماه پس از تصدی این پست و پس از فشارهای اخیر رئیس جمهور آمریکا از سمت خود کناره‌گیری کرد. مایر چهارشنبه شب نامه‌ای به کارمندان TikTok و ByteDance ارسال کرد و تصمیم خود را اعلام کرد. 

 

مایر در استعفانامه خود نوشته است که "در هفته‌های اخیر، با تغییر شدید فضای سیاسی، من تأمل قابل توجهی در مورد آنچه که تغییرات ساختاری شرکت نیاز دارد و معنای آن برای نقش جهانی که در آن عضو شده‌ام، انجام داده‌ام. در این خصوص، و همان طور که انتظار داریم خیلی زود به یک راه حل برسیم، من با دلی قلبی شکسته می‌خواستم به همه شما اطلاع دهم که تصمیم گرفته‌ام شرکت را ترک کنم. من درک می‌کنم که نقشی که برای آن پیش قدم شدم، از جمله پیشرفت TikTok در سطح جهانی، در نتیجه اقدام دولت ایالات متحده برای فشاری که به خاطر تجارت ایالات متحده بر من وارد شد، بسیار متفاوت به نظر می‌رسد."

خروج مایر تنها چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که ترامپ دستور ممنوعیت TikTok را امضا کرد مگر اینکه شرکت اصلی آن ByteDance ظرف ۹۰ روز دارایی های ایالات متحده خود را به یک شرکت آمریکایی بفروشد.

ماکروسافت در حال مذاکره برای خرید «تیک تاک» که اپلیکیشنی ویدئویی با فرم کوتاه است، در حالی که دیگر خریداران آمریکایی که ظاهرا علاقه‌مند هستند شامل توییتر و Oracle، غول دنیای نرم‌افزار هستند. مایر پیش از پیوستن به TikTok در ماه می، رئیس بخش مستقیم مصرف کنندگان و بخش بین‌الملل شرکت والت دیزنی بود. وی پیش از آن نیز به عنوان معاون اجرایی ارشد و مدیر ارشد استراتژی دیزنی فعالیت می‌کرد.

منبع: فـارس
 

۶ شهریور ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید