اخبار

هشدار پلیس درباره تبلیغات سودجویان برای اعزام زائران اربعین

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به مسدود بودن مرز ایران و عراق و عدم پذیرش زائران در پایانه‌های مرزی گفت: شهروندان مراقب تبلیغات افراد سودجو باشند.

سرهنگ مجید رسول‌زاده فرساد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آغاز موج سوم این بیماری در نیمه دوم سال و طبق اعلام رسمی کشور عراق مبنی بر عدم پذیرش زائران، مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی امسال برگزار نمی‌شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به مسدود بودن مرز مشترک ایران و عراق خاطرنشان کرد: امسال امکان زیارت عتبات عالیات و شرکت در پیاده‌روی معنوی اربعین حسینی به‌دلیل شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا فراهم نیست.

رسول‌زاده با بیان اینکه "پایانه‌های مرزی از پذیرش زائران خودداری کرده و روادید شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی صادر نمی‌شود" تصریح کرد: برپایی موکب‌ها و پذیرایی از زائران نیز در ایران و کشور عراق ممنوع است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به عدم پذیرش زائر خارجی از مرز آستارا خاطرنشان کرد: مرز آستارا امسال به روی زائران خارجی که برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از ایران عبور می‌کردند بسته است و در این حوزه نیز هیچ مجوزی صادر نشده است.

وی با بیان اینکه "هیچ‌گونه مجوزی برای عزیمت موکب‌داران و برپایی موکب در ایران و عراق صادر نشده است" گفت: با توجه به بسته بودن مرزها و عدم پذیرش زائر در پایانه‌های مرزی لذا از زائران امام حسین(ع) انتظار داریم که در راستای عمل به قانون و حفظ سلامت خود و دیگران از حرکت به‌سمت مرزها به‌صورت کاروانی و فردی خودداری کنند‌.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: شهروندان مراقب تبلیغات افراد سودجو در فضای حقیقی و مجازی مبنی بر اعزام‌ زائر به کربلا باشند زیرا مرزهای ایران و عراق بسته است و پایانه‌های مرزی از ورود زائران به خاک کشور عراق جلوگیری می‌کنند.

منبع: تسنیـم

۹ مهر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید