اخبار

بررسی اصالت مجوز تورهای گردشگری به گیلان

مدیر کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: موضوع ورود تورهای غیر مجاز گردشگری به استان مورد بررسی قرار گرفته و تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شده است.

مسعود حلاج پور با اعلام آمادگی این اداره کل برای تعامل بیش تر با نیروی انتظامی ،وجود پلیس راهور را از ظرفیت های بارز امنیت در استان دانست و افزود: برنامه‌ریزی به منظور حضور افراد ذی صلاح در کنار پلیس راه برای تشخیص اصالت مجوز تور های گردشگری انجام شده است.

وی افزود: افراد سودجو با تبلیغات و جلب توجه گردشگران به بهانه عرضه خدمات ویژه و با عناوین جذاب بدون داشتن هیچ گونه مجوز قانونی اقدام به اطلاع رسانی تورهای خود در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی می کنند که مشکلات متعددی برای مسافران و گردشگران ایجاد می کند.

حلاج پور، فعالیت تورهای غیرمجاز را آسیبی برای گردشگری استان دانست و تاکید کرد: نظارت‌ در زمینه برگزاری تورها در استان افزایش یافته و به شدت با گروه‌های گردشگری غیرمجاز برخورد می‌شود. یکی از آسیب‌های گردشگری در استان گیلان فعالیت‌ تورهای غیرمجاز است که در ماه های اخیر باعث خسارات جانی و مالی بسیاری شده است.

وی اظهار داشت: همزمان با گشایش هتل ها و بازگشایی گردشگری در استان، اطلاعیه‌های این اداره‌کل در خصوص گروه‌های غیرمجاز گردشگری شدت گرفت اما متاسفانه هنوز شاهد بروز اخبار ناگوار در این خصوص هستیم و بار دیگر از گردشگران می خواهیم فریب تبلیغات تورهای غیر مجاز را نخورند.
وی ادامه داد: تقاضا می کنیم گردشگران از سفر با گروه‌های غیر مجاز گردشگری پرهیز کنند زیرا در صورت بروز حادثه هیچ گونه پوشش بیمه‌ای برای جبران خسارات ناشی از حادثه وجود نداشته و مسئولان این گروه‌ها تعهد عرفی، اخلاقی و قانونی نسبت به مسافران و حوادث را ندارند.
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان تصریح کرد: باید گردشگران پیش از هر گونه دریافت خدمات از دارا بودن مجوزهای لازم توسط این گروه‌ها اطمینان حاصل نمایند.
حلاج پور یادآور شد : اجرای تورهای گردشگری صرفا در حیطه وظایف دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز از این اداره‌ کل با همراهی راهنمای مجاز کارت ‌دار بوده و چنانچه افراد یا گروه‌ها بخواهند به صورت خودسرانه اقدام به تبلیغ، اجرا و فروش خدمات گردشگری نمایند، طبق بند ۷ قانون صنعت گردشگری با آنها برخورد خواهد شد.
استان گیلان بعنوان یکی از کانون های مهم گردشگری شمال کشور دارای ۱۰۷ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۷۴ اقامتگاه بوم‌گردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است.

منبع: ایـرنا

۶ مهر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید