اخبار

تبلیغاتِ ثبت نام و اعزام به پیاده روی اربعین کلاهبرداری است

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: افراد سودجو با انتشار تبلیغات کذب «ثبت نام کاروان های پیاده‌روی اربعین» سعی بر فریب مردم، معرفی آنان به سایت‌های جعلی و در نهایت سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان با هدف کلاهبرداری مالی را دارند.

سرهنگ رامین پاشایی با بیان اینکه این روزها حاشیه‌ها پیرامون تبلیغات کذب در فضای مجازی مبنی بر «امکان ثبت نام و اعزام زوار به پیاده روی اربعین و یا سفرهای زیارتی به کشور عراق» در شبکه‌های اجتماعی به اوج خود رسیده است، افزود: همه این تبلیغات دامی بر کلاهبرداری افراد سودجو است .

وی ادامه داد: شهروندان به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند و به لینک‌ها و درگاه‌های بانکی معرفی شده برای ثبت نام و واریز وجه در این تبلیغات مراجعه نکنند، این لینک‌ها و درگاه‌های بانکی برای سرقت اطلاعات شهروندان و اطلاعات بانکی آن‌ها طراحی شده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: با توجه به اعلام پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر «لغو تمامی سفرهای زیارتی به مقصد کشور عراق» افراد سودجو با جعل عنوان دفاتر زیارتی و سازمان های مربوطه و با اعلام داشتن مجوز اعزامی تعداد محدود زوار به این مراسم مذهبی در صدد کلاهبرداری از شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه اعزام زائر اربعین حسینی منوط به دستور سازمان حج و زیارت و سایر مبادی ذی‌ربط است، افزود: با توجه به بیماری کرونا، سازمان حج و زیارت نیز در این خصوص برنامه ای اعلام نکرده است.

سرهنگ پاشایی عنوان کرد: با رصد پیش دستانه فضای مجازی سه باند فعال در این حوزه مورد شناسایی قرار گرفتند و به جهت تعیین تکلیف به مراجع قضائی معرفی شدند و شناسایی دیگر عاملان نیز در دستور کار پلیس فتا قرار دارد.

وی گفت: با توجه به تصمیمات گرفته شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، همه سفرهای زیارتی در این رابطه لغو شده و برابر توصیه های انتظامی، همه مرزهای خروجی کشور ایران هم اکنون به مقصد کشور عراق تا اطلاع ثانوی مسدود است.

سرهنگ پاشایی از هموطنان خواست ضمن رعایت پروتکل های اعلامی، به هیچ عنوان فریب این تبلیغات دروغین را که با هدف کلاهبرداری مالی انجام می شود، نخورند و اخبار و اطلاعاتی که با پیاده روی اربعین در ارتباط است را از مراجع رسمی کشور پیگیری کنند و از بازنشرهرگونه محتوا با این مضمون خودداری کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه تولید این محتوا های دروغین و شایعه سازی ها صرفا از سوی معاندان و مقرضان نظام و با هدف بر هم زدن امنیت روانی جامعه صورت می گیرد، به شهروندان توصیه کرد: پلیس فتا، شبانه روزی آماده خدمت رسانی و پاسخگوی نیاز شهروندان است و اگر افراد به مواردی مشکوک شدند می‌توانند موضوع را بلافاصله از طریق سایت پلیس فتـا قسمت ثبت گزارشات مردمی برایرسیدگی اعلام کنند.

منبع: ایرنـا

۱۳ مهر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید