اخبار

کارآفرینی و درآمدزاییِ اینترنتی

یکی از موضوعات جامعه مهم اقتصاد پویا و عمومی، کارآفرینی است. هر چند هم که سرمایه کم باشد اما با یک ایده ساده، می‌توان کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد. اگر عاشق اینترنت هستید و تمام طول روز مشغول چک کردن شبکه های اجتماعی هستید، کارآفرینی اینترنتی راه خوبی برای درآمدزایی شماست.

کارآفرینی اینترنتی چیست؟ راه های کسب درآمدزایی از اینترنت

کارآفرینی در فضای اینترنت

به افردی که با امید سودآوری و پذیرفتن ریسک اقتصادی، کسب و کار را راه اندازی و مدیریت می‌کنند کارآفرین گفته می‌شود و مجموعه اقدامات افراد کارآفرین را کارآفرینی گویند. علاوه بر کارآفرینی سنتی امروزه با کارآفرینی آنلاین نیز می‌توان درآمدزایی نمود.

اینترنت درسال های اخیر، بستر مناسبی برای راه‌اندازی کسب و کارهای درآمدزا برای تمامی افراد فراهم کرده است تا کارآفرینان خلاق بتوانند کسب و کار خود را بسیار ارزان معرفی کنند.

فروش محصولات یا خدمات در اینترنت، کسب و کار در این فضا هستند و چنین اشتغال‌زایی‌هایی با سرعت چشمگیری رشد کرده و به سوددهی می‌سند، چرا که فضای اینترنت امکان دسترسی به مخاطبان را با حداقل هزینه فراهم می‌کند.

 

مهارت‌های درآمدزایی آنلاین

کسب و کار در اینترنت، همانند کسب و کارهای سنتی برای سوددهی نیاز به برخی مهارت‎ها دارد. نخستین مهارت، یادگیری فنون کسب و کار است. افرادی که به کارآفرینی در اینترنت روی می‌آورند نیاز است تا همواره مهارت‌های فردی، فنی و مدیریتی خود را تقویت کنند تا بتوانند موفق باشند.

 

1- بازاریابی یکی از مهم‌رین این مهارت‌ها است. برای راه‌اندازی کسب و کار در اینترنت این مهارت را هرگز فراموش نکنید و از آن جا که خدمات خوب به تنهایی نمی‌تواند موجب موفقیت شود، لازم است حتما از انواع رو‌ش‌های بازاریابی و فروش استفاده کنید.

2- برای موفقیت بیشتر لازم است زمان‌بندی را مدیریت کنید. شروعِ کار، زمان زیادی لازم دارد، از این‌رو لازم است تلاش‌هایتان را بر اساس اهمیت آن‌ها ارزش‌گذاری و اولویت‌بندی کنید.

3- کمبودهای بازار را پیدا کنید و ابتکار به خرج دهید. لازم است به عنوان کارآفرین در پی پاسخ به این پرسش باشید که چه مشکلی را می‌توانید حل کنید. هنگامی که بدانید مشتریان با چه مشکلاتی روبرو هستند، می‌وانید برای موفقیت کسب و کار خود روی راه‌حل‌ها تمرکز کنید.

4- گام‌های پایانی؛ اضافه کردن ویژگی‌های کاربرپسند، کنترل و بهینه‌سازی هزینه‌های تبلیغاتی، راه‌های برقراری ارتباط با مخاطبان و ... است.

مزایایی کارآفرینی در اینترنت

1- می‌توانید ساعت کاری‌تان را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید تا جایی که در ۲۴ ساعت شبانه روز و  ۷ روز هفته نیز می‌توانید درآمدزایی کنید.

2- مجازی بودن کمک می‌کند، هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری کمتری در مقایسه با روش‌های سنتی نیاز شود و به عبارت بهتر، هزینه‌هایجانبی، مکان، رفت و آمد و ... به حداقل برسد.

3- برتری دیگر اینترنت برای درآمدزایی، تنوع بالای فرصت‌های شغلی است. افراد می‌توانند علایق و اهداف‌شان را دنبال و بر همان اساس، درآمدزایی کنند.

4- وابسته نبودن به محیط کاری، دیگر افراد یا گروه از برجسته‌ترین برتری کسب و کار در اینترنت است. بدین ترتیب، می‌توان از هر جایی، کسب و کار خود را مدیریت کرد.

راه‌های درآمدزایی از کارآفرینی

فروشگاه‌هایی هم‌چون آمازون ویژه فروش کالاها و خدمات یا سایت‌های واسطه برای فروش کالاهای و محصولات نو یا کارکرده از معروف‌ترین کسب و کارها در اینترنت هستند. همکاری در فروش از دیگر راه‌های درآمدزایی در این فضا هست که کارآفرینان می‌توانند با تبلیغ کالاهای دیگر از وب‌سایت‌ها، پورسانت یا کمیسیون دریافت کنند. فروش فایل، استخدام آنلاین، راهنمای سفر، تولید محتوا و تبلیغ‌نویسی، آموزش، فروش کتاب و ... از دیگر کارآفرینی ها با توجه به تخصص و مهارت های افراد می توانند درآمدزایی کنند.

ارائه خدمات تخصصی، اطلاعات، اخبار و آموزش، تهیه و ارائه نرم افزارهای مختلف، تولید چندرسانه‌ای‌ها یا مالتی‌مدیا، شبکه‌های واسطه‌گری، خدمات مربوط به ایمیل و بازاریابی مبتنی بر ایمیل، فروش محصولات دانلودی و فروش خدماتی مانند تبلیغات از دیگر راه های درآمدزایی در اینترنت است که هر یک از کارآفرینان یکی از این حوزه‌ها را می‌توانند برای درآمدزایی انتخاب کنند یا با خلاقیت و هوش مجازی خود راه‌های تازه‌تر و ویژه‌ای را پی‌ریزی نمایند که با توجه به نیازهای روزافزون جوامع پیش بینی و برنامه‌ریزی شده باشند.

منبع: ایسـنا

 

۱۵ مهر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید