اخبار

دیجیتال مارکتینگ و روش‌های تبلیغات

تبلیغات در فروش محصولات و پیشرفت کار بسیار پرکاربرد و کارساز است و به همین دلیل است که حتی شرکت‌های بزرگ با فروش بالا نیز از تبلیغات استفاده می‌کنند و برای آن هزینه‌هایی را پرداخت می‌کنند که این هزینه‌ها نسبت به فروشی که انجام می‌دهند بسیار ناچیز است.بدون شک استفاده از تبلیغات نکاتی دارد که باید به آنها توجه کرد تا بتوانید از آن برای پیشرفت خود استفاده کنید.

تبلیغات اینترنتی چیست

تبلیغات اینترنتی بسیار ارزان و راحت هستند و به همین دلیل با استفاده از آنها و پرداخت مبلغی نه چندان زیاد می‌توانید فروش و سود خود را چندین برابر کنید. تبلیغات اینترنتی را با نام بازاریابی آنلاین نیز می‌شناسند و از آن برای تبلیغات محصولات در فضای مجازی و تبلیغات در اینستاگرام نیز استفاده می‌کنند.  تبلیغات در اینترنت شامل؛ تبلیغات در گوگل تبلیغات در اینستاگرام بازاریابی با کمک ایمیل و مدیریت ارتباط با مشتری می‌شود.

راه ها و روش های تبلیغات در اینترنت

بدون شک شبکه‌های اجتماعی از جمله؛ اینستاگرام فیس بوک توییتر و یوتیوب در بین مردم بسیار نفوذ دارند و کاربران زیادی در سراسر دنیا از آنها استفاده می‌کنند که می‌توانند محیط بسیار خوبی برای تبلیغات اینترنتی باشند. استفاده نکردن از این برنامه‌ها از جمله اینستاگرام برای تبلیغات اینترنتی می‌تواند شما را برای نمایش تبلیغات و معرفی محصول خود به مردم و کاربران دچار مشکل کند و در نهایت منجر شود تا شما فروش پایین‌تری نسبت به رقیبان داشته باشید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

این واژه به معنی برقراری ارتباط با افراد و کاربرانی است که این قابلیت را دارند تا برای شما مخاطب و کاربر جذب کنند و این همان مشکلی است که شاید شما نتوانید با کمک محصول و یا خدمات خود انجام دهید. اینفلوئنسرها کسانی هستند که به واسطه اعتماد سازی و محبوبیتی که برای مخاطبان خود دارند می‌توانند آنها را تحت تأثیر قرار دهند و مردم را مجاب کنند تا از محصولات شما خریداری و آنها را تبدیل به مشتری دایمی شما کنند.

 

تبلیغات در گوگل

یکی از مفیدترین راه‌های تبلیغ و معرفی محصولات استفاده از تبلیغات گوگل است که در تبلیغات اینترنتی در ایران نیز بسیار کارآمد است. اگر شما قصد دارید تا به عنوان یک فروشنده و یا صاحب یک شرکت خدمات و محصولات خود را در اینترنت معرفی کنید از تبلیغات در گوگل استفاده کنید تا شاهد پیشرفت چشمگیر خود باشید.

تبلیغات در گوگل باعث می‌شود ورودی سایت شما بیشتر شود و همین بالا رفتن بازدید منجر به افزایش فروش و همچنین معرفی محصولات و خدمات شما می‌شود که می‌تواند به پیشرفت شما کمک کند. در این تبلیغات به هر میزان که هزینه کنید به همان میزان برای شما سودآور خواهد بود پس بودجه‌ای مناسب برای تبلیغات در گوگل در نظر بگیرید تا شاهد اتفاقات خوب و مثبت باشید.

تبلیغ در گوگل با کمک سئو

اگر سئو سایت شما خوب باشد باعث می‌شود به صورت طبیعی سایت شما در جست و جوی گوگل بالا بیاید و به مرور زمان رتبه شما در این جست و جو افزایش یابد. هزینه‌هایی که برای  نوشتن مقاله سئو شده  سایت پرداخت می‌شود به مراتب کمتر از تبلیغات اینترنتی از جمله تبلیغات در گوگل می‌باشد. در سئو شما هزینه‌ای برای اینکه در جست و جوی گوگل قرار بگیرید پرداخت نمی‌کنید و فقط با رعایت کردن اصول و استفاده از کلمات کلیدی که در محتوا وب سایت خود استفاده می‌کنید و با بروز رسانی مداوم وب سایت رتبه گوگل خود را هنگام جست و جو افزایش می‌دهید.

در دنیای امروز یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید برای وب سایت خود استفاده کنید این روش (سئو) است که بسیار هزینه پایینی نسبت به تبلیغات اینترنتی دیگر دارد. نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد دائمی بودن سئو است زیرا اگر شما همیشه وب سایت شرکت و یا فروشگاه خود را بروز نگهدارید شما در نتایج جست و جو گوگل مشاهده می‌شوید که این بسیار با اهمیت است.

گوگل ادوردز

گوگل اَدوردز یا گوگل اَدز یک سیستم تبلیغاتی منحصر به شرکت گوگل می‌باشد که افرادی که قصد دارند محصولات خود را به کمک تیلیغات اینترنتی معرفی کنند به کمک ابزارهای مختلفی که گوگل در اختیار آنها قرار می‌دهد این کار را انجام بدهند. یکی از رایج‌ترین و معروف‌ترین تبلیغات ادوردز استفاده از موتورهای جست و جو گوگل می‌باشد که محصول شما را در جست و جو گوگل در بالاترین رتبه نشان می‌دهد.

این روش به این گونه عمل می‌کند که شما با وارد کردن کلمات کلیدی مورد نظر در گوگل ادوردز که امکان جست و جو زیادی در گوگل دارند وب سایت خود را برای کسانی که این کلمات را جست و جو می‌کنند نمایش بدهید و بازدید سایت را افزایش دهید. در این تبلیغ به ازای هر ورودی و بازدید شما هزینه‌ای را پرداخت می‌کنید.

 

 بازاریابی دیجیتال

همان‌طور که در گوگل جست و جو کرده‌اید تعریف دقیقی از بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ وجود ندارد اما اگر تعریف ساده‌ای را می‌خواهید باید بگوییم که؛ هر نوع بازاریابی که برای افزایش فروش محصولات و همچنین معرفی خدمات که به وسیله دستگاه‌های الکترونیکی انجام شود را بازاریابی دیجیتال می گویند.

این نوع بازاریابی با ظهور دستگاه‌های الکترونیک در زندگی و جامعه به وجود آمد. بازاریابی دیجیتال بسیار وسیع است و به بازاریابی محتوا و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی محدود نمی‌شود و شامل شاخه‌های بیشتری نیز هست. این نوع بازاریابی به صورت آفلاین و آنلاین انجام می‌شود و اگر شما قصد دارید که در این بازاریابی موفق باشید باید از هر 2 نوع کمک بگیرید.

روش های بازاریابی دیجیتالی

  • بهینه‌سازی موتور جستجو
  • بازاریابی موتور جستجو و تبلیغات کلیکی
  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
  • بازاریابی محتوا
  • بازاریابی پورسانتی
  • بازاریابی تأثیرگذار
  • بازاریابی ایمیلی
  • بازاریابی ویروسی
  • تبلیغات موبایلی

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام

بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام یا اینستاگرام مارکتینگ به نوعی فعالیت گفته می‌شود که در اینستاگرام انجام و روش‌های مختلفی برای اجرا کردن آن وجود دارد. شبکه‌های اجتماعی بستر بسیار مناسبی برای تبلیغات آنلاین را به وجود آورده‌اند و به همین دلیل این شبکه‌ها با تغییراتی که در خدمات خود انجام می‌دهند این بستر را روز به روز گسترده‌تر می‌کنند.

تبلیغات در اینستاگرام بدون شک یکی از بهترین راه‌های تبلیغات در اینترنت است زیرا با وجود کاربران زیاد ایرانی و همچنین استفاده از انواع تصاویر، ویدیو، هشتک، استوری و همچنین لایو می‌توانید تبلیغات بسیار قوی را برای کاربران این شبکه ارائه بدهید.

منبع: تسنیـم

۲۲ مهر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید