اخبار

مانکن زنده در ویترین فروشگاه، غیرقانونی است

حضور مانکن زنده به هر نحو در ویترین فروشگاههای پوشاک، منسوجات،کیف و کفش ممنوع می‌باشد زیرا چنین اقدامی بر خلاف ضوابط انتظامی بوده و غیرقانونی است.

رییس اصناف مشهد محمود بنانژاد، با اشاره حضور یک دختر جوان به عنوان مانکن زنده در ویترین یکی از فروشگاه‌های پوشاک مشهد گفت: اگر به هر شکلی اقدام حضور مانکن زنده در ویترین واحدهای صنفی مشاهده شود با صاحب واحد صنفی به عنوان فردی که ضوابط انتظامی رسته صنفی خود را رعایت نکرده برخورد قانونی صورت می‌گیرد. 

یک واحد صنفی در مشهد که ۲۵ آبان برای مدتی بسیار کوتاه مرتکب این اقدام شده بود از سوی اتحادیه فروشندگان پوشاک تذکر جدی گرفته است. این واحد صنفی بر پرهیز از تکرار چنین اقدامی متعهد شده است. 

رییس اتاق اصناف همچنین بر تعهد اتاق اصناف نسبت به حمایت از برندهای تولیدی و کالاهای داخلی تاکید و بیان کرد: با این وجود در مقابل هر اقدامی برای تبلیغ برندهای داخلی که مغایر شعائر اسلامی باشد به‌طور قانونی برخورد صورت می‌گیرد. 

بنانژاد افزود: اتاق اصناف مشهد با هدف حمایت از برندهای تولیدی داخلی، تخفیفاتی را از شهرداری برای انجام تبلیغات همین برندها در سطح شهر البته با رعایت کامل و دقیق موازین شرعی و قانونی گرفته ‌است.  

8 هزار و ۳۹۹ واحد صنفی فروش پوشاک زیرنظر اتحادیه صنفی این حوزه در کلانشهر ۳ و نیم میلیون نفریِ مشهد فعالیت دارند.

منبـع: ایرنـا

 

۲۶ آبان ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید