اخبار

تبلیغات موسسات آموزشی بدون مجوز در صدا و سیما ممنوع شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرد، وزارت آموزش و پرورش از این پس تنها مرجع صدور مجوز برای موسسات کنکور کارشناسی در کشور است و صدا و سیما موظف است تمامی فعالیت‌های تبلیغی موسسات آموزشی و کمک آموزشی بدون مجوز را ممنوع و متوقف کند.
تبلیغات موسسات آموزشی بدون مجوز در صدا و سیما ممنوع شد

قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه، نحوه فعالیت‌های تبلیغاتی موسسات آموزشی و کمک‌آموزشی همواره به عنوان یک آسیب بسیار مهم برای خانواده ها مطرح است، خاطرنشان کرد: این مسأله چندین بار نیز از سوی ریاست محترم مجلس به مقام معظم رهبری گزارش شده بود.

منصور کبگانیان گفتشورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ممنوعیت و جلوگیری از تبلیغات بی حد و حصر شرکت‌ها و موسسات و آموزشکده‌های کنکور بدون مجوز از سازمان صدا و سیما و اکثر رسانه‌ها مصوبه بسیار مهمی را داشت.

وی افزود: برای برقراری محیط مناسب تحصیلی و جلوگیری از سوءاستفاده از محیط مدارس، دانشگاه‌ها و احساسات خانواده‌ها برای کسب درآمدهای سودجویانه، باید همه امور تبلیغاتی مربوط به فعالیت‌های آموزشی و کمک‌آموزشیِ حضوری، مکتوب و مجازی این موسسات در رسانه‌های عمومی دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش باشد. بر همین اساس سازمان صدا و سیما موظف است که همه فعالیت های تبلیغی موسسات آموزشی و کمک‌آموزشی بدون مجوز از آموزش و پرورش را ممنوع و متوقف کند.

قائم مقام ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: فعلا این سیاست‌ها معطوف به مقطع کارشناسی است که شامل خروجی‌های مدارس وزارت آموزش و پرورش می‌شود و این موسسات برای تبلیغات باید از آموزش و پرورش مجوز داشته باشند و هم‌چنین برای دیگر مقاطع نیز مرجع صدور مجوز تعیین خواهد شد.

وی تاکید کرد، این مصوبه معطوف به دوره کارشناسی است افزود: به همین دلیل مسئول صدور مجوز را آموزش و پرورش اعلام کردیم و مسئولیت نظارت، ارزیابی و پاسخ‌گویی به فعالیت های غیرمجاز موسسات برعهده این وزارت‌خانه خواهد بود که مجوز فعالیت آن موسسه را صادر کرده است.

 

منبـع: ایرنـا

 
۲۰ آذر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید