اخبار

کلاهبرداری با تبلیغات دروغین وام کم‌بهره

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان در خصوص افزایش کلاهبرداری های سایبری هشدار داد و گفت: تبلیغات وام کم بهره و بدون دردسر در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی دامی برای طعمه قرار دادن شهروندان از سوی مجرمان سایبری است.

سرهنگ امین یادگار نژاد اظهار کرد: افراد سودجو از طریق سایت‌های واسطه یا در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات فریبنده و با وعده تسهیلات بانکی با نرخ بهره کم و اعطای وام فوری بدون ضامن، شهروندان را اغفال کرده و با سوء استفاده از نیاز مردم و جلب اعتماد آن‌ها نقشه خود را عملی و از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: مجرمان سایبری با چرب زبانی اعتماد وام گیرنده را جلب کرده و اقدام به اخذ مبالغی تحت عنوان پیش پرداخت، حق ثبت نام و کارمزد از طعمه‌های خود می‌کنند و پس از آن دیگر پاسخگوی مالباختگان نیستند.

یادگار نژاد افزود: افراد کلاهبردار  همچنین با گرفتن تصاویر مدارک کاربران، تحت نام و عنوان آنان از دیگر شهروندان نیز  کلاهبرداری می‌کنند.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان تاکید کرد: شهروندان به هیچ عنوان اطلاعات مالی و هویتی خود را در اختیار افراد ناشناس نگذارند و برای دریافت وام و تسهیلات به بانک‌ها و مؤسسات مالی معتبر مراجعه حضوری داشته باشند و هرگز برای دریافت وام از طریق تبلیغات انجام شده در شبکه‌های اجتماعی اقدام نکنند.

منبـع: ایسنـا

۲۹ آذر ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید