اخبار

تاثیر تبلیغات اینترنتی بر موفقیت کسب و کار

تبلیغات اینترنتی یکی از جدیدترین و البته موثرترین روش‌های تبلیغاتی است که بدون هیچ محدودیتی برای هر کسب و کاری می‌توان از آن استفاده کرد.

تبلیغات معرفی یک برند و محصول به افراد مختلف است به طوری که بتواند آن ها را نسبت به خرید و یا دریافت خدمات قانع کند. برای آنکه تبلیغات نتیجه بخش باشد، باید اصول و موارد مهمی رعایت شوند. باید جامعه هدف را به خوبی شناسایی شده، از لحن و محتوای مناسب و موثر استفاده و محصولات را به تعداد قابل توجهی از افراد معرفی شوند.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

به هر تبلیغ و معرفی محصول، برند و یا خدماتی که در دنیای اینترنت از وب سایت تا شبکه های مجازی انجام می شود، تبلیغات اینترنتی می گویند. فراگیری استفاده از اینترنت به اندازه ای است که در تمامی جنبه های زندگی مانند روش های خرید، تحصیل، روابط، کار و غیره تاثیر بسیاری گذاشته است.

آمارها نشان می دهد که ایرانی‌ها به طور میانگین بین ۶ تا ۹ ساعت در هر روز را در صفحات مجازی و دنیای اینترنت می گذرانند. این رقم نشان می دهد که تبلیغات در فضای اینترنت می تواند برند و محصولات شما را به حجم قابل توجهی از افراد معرفی کند. طبق تحقیقات انجام شده طی ۵ سال گذشته روند تبلیغات اینترنتی با سرعت بالایی افزایش پیدا کرده است، به طوری که در حال حاضر میزان استفاده از این روش تبلیغات در مقایسه با سال ۲۰۱۵ بیش از دو برابر شده است.

مزایای استفاده از تبلیغات در اینترنت

تبلیغات اینترنتی می تواند بسیاری از معایب تبلیغات سنتی مانند چاپ بنر و بروشور، تبلیغ در صدا و سیما و غیره را رفع کند.

افزایش چشمگیر مخاطبان

تنها کافی است یک بار برند و خدمات خود را در دنیای اینترنت تبلیغ کنید تا از افزایش بی نظیر مشتریانتان شگفت زده شوید. این روزها تقریبا همه افراد ساعت ها از موبایل، تبلت و لپ تاپ خود استفاده کرده و وارد کانال های مجازی و وب سایت های مختلف می شوند. تبلیغات روی یک بیلبورد تنها محدود به افرادی است که از آن منطقه عبور می کنند، اما تبلیغات اینترنتی محدودیت مکانی نداشته و می تواند به تعداد زیادی از افراد معرفی کند.

تبلیغات هوشمند

در تبلیغات آنلاین می‌توان هوشمندانه اقدام کرد. در گام اول جامعه هدف خود را پیدا کرده و محصولات و خدمات خود را به آن ها ارائه خواهید کرد. برای نمونه اگر فروشگاه لوازم آرایشی دارید، تبلیغات در کانال ها و سایت های مربوط به زیبایی و سلامت می تواند برای شما بسیار موثر واقع شود. از طرف دیگر دنیای اینترنت و موتورهای جست و جو از الگوریتم های هوش مصنوعی برای سنجش رفتار کاربران خود استفاده می کند. نتایج این سنجش باعث می‌شود که تبلیغات شما در بهترین مکان و زمان و به بهترین افراد ارائه شود.

تعامل با مشتری

در روش های سنتی تبلیغات هیچ فضایی برای تعامل مشتری و فروشنده وجود ندارد. کاربران تنها با یک متن تبلیغاتی در روی یک کاغذ، بنر یا تبلیغات تلویزیونی مواجه شده و پاسخی برای سوالات و ابهامات خود پیدا نخواهد کرد. در تبلیغات اینترنتی فضا برای تعامل با مشتری بسیار برای شما فراهم است. کاربران می توانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسند.

توجه بیشتر کاربران

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که افراد نسبت به تبلیغات در فضای مجازی به نسبت دیگر روش های بازاریابی توجه بیشتری از خود نشان می دهند. این مساله کاملا مشخص است، برای مثال افرادی که در یک اتوبان در حال رانندگی هستند بدون شک نسبت به بنرها و بیلیوردهای تبلیغاتی توجه زیادی نشان نمی دهند. در حالی که همین افراد معمولا در زمان های فراغت وارد دنیای اینترنت شده و مطالب آن را با دقت بیشتری دنبال می کنند.

انواع تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی با توجه به شکل و فضای مورد استفاده به انواع مختلفی دسته بندی می شود:

تبلیغات ویدیویی

در این نوع از تبلیغات اینترنتی می توانید از یک کلیپ به صورت ویدیو یا موشن گرافیک برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

بنرهای اینترنتی

بنرهای تبلیغاتی به صورت طراحی تمام صفحه یا بخش کوچکتری از آن به معرفی محصولات و خدمات می پردازد. این روش را می توان ساده ترین روش تبلیغات اینترنتی دانست.

ایمیل مارکتینگ

در روش ایمیل مارکتینگ تبلیغات خود را در قالب ایمیل برای تعداد قابل توجهی از افراد می‌فرستید. لینک وب سایت خود را در ایمیل قرار داده تا افراد تنها با یک کلیک وارد آن شوند.

تبلیغ در شبکه‌ها و نرم افزارهای اجتماعی

این روزها کمتر کسی را می توان پیدا کرد که در یک یا چند شبکه و اپلیکیشن های اجتماعی عضو نباشد. با تبلیغات اینترنتی در این شبکه ها می توانید تعداد مشتریان خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

رپورتاژ آگهی

از دیگر روش های تبلیغات اینترنتی درج رپورتاژ آگهی است. در این روش شما یک متن خبری با معرفی محصولات و خدمات خود را در سایت های معتبر دیگر با تعداد بازدید بالا درج می کنید. خوانندگان آن سایت متن شما را خوانده و در صورت نیاز وارد سایت شما خواهند شد.

منبـع: ایسنـا

۱۰ دی ۱۳۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید