اخبار

راه‌کارهای تبلیغاتی موفقیت در انتخابات

با توجه به نزدیکی انتخابات شورای شهر، روستا و ریاست جمهوری و حضور رقیبان در این عرصه، راه‌های افزایش موفقیت در انتخابات وجود دارد که با پیاده‌سازی روش‌های آن نامزدهای انتخابات می توانند احتمال انتخاب خود را بالا ببرند.

روزهای زیادی تا انتخابات شورای شهر، روستا و ریاست جمهوری باقی نمانده است و عده زیادی برای برنده شدن در این عرصه‌های پر رقابت، کاندید می‌شوند. رقابت برای جمع‌آوری رای مردمی اتفاقی است که از ماه‌ها قبل از روز انتخابات شروع می‌شود. می‌توان به جرات گفت که هیچ چیزی مانند تبلیغاتی جذاب و اصولی در به دست آوردن رای و نظر مردم نمی‌تواند موثر باشد. برگزاری کمپین، راه‌اندازی ستاد انتخاباتی و انجام تبلیغات گسترده اصولی دارد که برای داشتن تبلیغاتی موثر آن‌ها را به کار گرفت.

تعیین استراتژی کمپین انتخاباتی

اجرای کمپین انتخاباتی تاثیر بسیار زیادی در هدفمند کردن و ساماندهی تبلیغات خواهد داشت. پیش از آن که تبلیغات را به وسیله سخنرانی، ارسال اس ام اس با پنل پیامکی، مناظره و غیره شروع کنید استراتژی کمپین انتخاباتی را تعیین کنید. پس از برنامه‌ریزی هدفمند و دقیق برای کمپین انتخابی می‌توانید ستاد انتخاباتی تشکیل دهید و به صورت گسترده‌تر تبلیغات خود را شروع کنید.

تمام ایده‌ها و نظرات خود را روی کاغذ بیاورید و آن‌ها را با متخصصین هر حوزه بررسی کنید. در نهایت برای جمع‌بندی و منظم کردن برنامه‌های خود از شرکت‌هایی که به صورت تخصصی روی تبلیغات انتخاباتی کار می‌کنند کمک بگیرید.

شناسایی مخاطبان

مهم‌ترین کاری که برای داشتن تبلیغات انتخاباتی موثر و کارآمد باید انجام دهید، شناسایی کسانی است که وجه اشتراک بیشتری با شما دارند. برای مثال اگر خانم هستید احتمال این که خانم‌های بیشتری به شما رای دهند وجود دارد. اگر پزشک هستید جامعه پزشکان یا بیماران می‌توانند مخاطبین هدف شما باشند. با کمک افزونه‌های پیامکی و بانک شماره موبایل رایگان برای مخاطبین خود پیامک ارسال و خودتان را به آن‌ها معرفی کنید. معرفیِ جهت‌گیری‌ها و حمایت از قشری خاص نیز می‌تواند در چنین شرایطی به شما برای جذب طرفدار کمک بسیار زیادی بکند.

اخلاق‌مدار و متواضع

اخلاق و ادب بزرگ‌ترین سرمایه تبلیغاتی است. هیچ کس از فردی بی‌اخلاق که برای رسیدن به خواسته‌های خود دست به هر کاری می‌زند حمایت نخواهد کرد. نه تنها با حامیان خود بلکه با رقبا و حامیان آن‌ها با احترام و تواضع برخورد کنید و هیچ فعالیتی را در راستای خدشه‌دار کردن آبروی آن‌ها انجام ندهید. اگر رقیب شما در این رقابت سخت برنده شد می‌توانید با فرستادن متن تبریک کاندای شورای شهر مناسبی برای او نشان دهید که چقدر بااخلاق هستید. چنین کاری می‌تواند برای سری بعدی انتخابات یک امتیاز مثبت به شما بدهد. فراموش نکنید که اخلاق حامیان و اعضای ستاد تبلیغاتی شما نیز معرف اخلاق و منش شما است. بنا بر این از حامیان خود بخواهید که با طرفداران رقیب شما به درستی برخورد کنند و برای آن‌ها مزاحمتی ایجاد نکنند.

ارتباط حضوری مستقیم با حامیان و عموم مردم

از نظر روان‌شناسی، اعتماد کردن به کسی که تا حالا او را از نزدیک ندیده‌ایم دشوارتر است. اگر دوست دارید که اعتماد افراد را راحت‌تر جلب کنید شانس موفقیت خود در انتخابات را بالا ببرید باید با مردم ارتباط مستقیم داشته باشید. شرایطی را فراهم کنید که با مردم و حامیان خود به صورت مستقیم صحبت و به خواسته‌ و صحبت‌های آن‌ها با دقت گوش کنید. سریع‌ترین راهی که با آن می‌توانید افراد را از سخنرانی و روز ملاقات حضوری باخبر کنید ارسال پیامک برای آن‌ها است. با استفاده از پنل پیامکی مخابرات، پیامی ترغیب‌کننده برای حامیان و مخاطبان خود ارسال کنید و اطلاعاتی مانند تاریخ و ساعت ملاقات را به صورت کاملا شفاف در پیامک خود ذکر کنید.

تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی

فضای مجازی فرصت بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بی‌واسطه و بدون سانسور بتوانید با مردم ارتباط بگیرید و از برنامه‌های خود با آن‌ها صحبت کنید. پلتفرم‌هایی مانند کلاب هاوس، اینستاگرام و توییتر، فضای بسیار مناسبی برای ارتباط مستقیم با مردم محسوب می‌شود. لایوهای گفت و گو محور اینستاگرامی ایجاد کنید و با مخالفان و حامیان خود گفت و گو کنید. برای بالا بردن تب و تاب تبلیغاتی خود لایو یا میتینگ به راه بیاندازید تا حامیان شما و جبهه مخالف با هم گفت و گو کنند. برای این کار باید به صورت گسترده، افراد را از روز و تاریخ مناظره حامیان انتخاباتی باخبر کنید. استفاده از سامانه پیامک انتخابات و فضای مجازی ساده‌ترین راه‌های اطلاع‌رسانی برای حضور مردمی در لایو گفت و گو محور حامیان شما خواهد بود.

منبـع: ایـرنا

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید