اخبار

۱۰ تخلف تبلیغاتی در پردیس به مراجع قانونی ارجاع شد

فرماندار فردیس گفت: ۱۰ مورد تخلف تبلیغات زودهنگام برخی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر در این شهرستان ثبت و به مراجع قانونی ارجاع داده شد.

ابوالفضل اینانلو افزود: این تخلفات تبلیغاتی توسط برخی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی مناطق شهری فردیس در فضای مجازی انجام شد که شناسایی و برای رسیدگی قانونی به متولیان امور گزارش شد.

اینانلو با اعلام این‌که تبلیغات زودهنگام تخلف و جرم انتخاباتی محسوب می‌شود اضافه کرد: نامزدهای شورای‌های اسلامی شهرهای فردیس و مشکین دشت در موعود مقرر خود می‌توانند تبلیغات کنند اما اکنون باید از هرگونه تبلیغات در فضای مجازی، حقیقی و تشکیل جلسات غیرقانونی خوددای کنند. از آن جا که تبلیغات پیش از موعد به منزله پایبند نبودن به قانون است، افراد حق ندارند پیش از آغاز زمان رسمی تبلیغات، در این خصوص اقدام کنند.

اینانلو  با اشاره به اینکه هیات‌های نظارت و بازرسی و دستگاه قضایی شعبه تخصصی رسیدگی به تخلفات انتخابات داوطلبان شورای‌های شهر در فردیس تعیین کرده‌اند، اظهار داشت: این شعبه، آماده رسیدگی به پرونده های تخلفات انتخاباتی است.

 شهرستان فردیس با حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت ، ۱۶۰ شعبه اخذ رای  برای این شهرستان در ۲ شهر فردیس و مشکین دشت و روستای فرخ اباد زیبادشت پیش بینی شده است.

منبـع: ایـرنا

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید