اخبار

کلاه‌برداری در دیوار برای دریافت وام

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌و بویراحمد از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به درج آگهی کذب و پرداخت وام در سایت دیوار کرده بود، خبر داد.

سرهنگ روح الله شهبازی‌پور در تشریح این خبر اظهارکرد: در پی شکایت یک نفر از شهروندان یاسوجی به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری در سایت دیوار، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی با مشاهده آگهی اخذ وام در سایت دیوار، مبلغ 70 میلیون ریال به شماره حساب اعلام شده واریز کرده و پس از آن وی دیگر جوابگو شماره تلفن نبوده است. 

این مقام مسئول در ادامه افزود: با انجام تحقیقات بیشتر و اقدامات پلیسی توسط کارشناسان این پلیس متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی به این پلیس دعوت شد. 

سرهنگ شهبازی‌پور بیان کرد: متهم پرونده در تحقیقات اولیه منکر هر گونه بزه ارتکابی می‌شود ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اقرار به جرم خود، گفت با درج آگهی جعلی در سایت دیوار با موضوع وام بانکی، از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

وی هشدار داد: برای دریافت وام حتما به بانک مراجعه کنند و به هیچ عنوان به تبلیغاتی که در فضای مجازی"سایت دیوار و شیپور" یا شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکنند، چرا بانک‌ها هیچگونه تبلیغاتی در فضای مجازی برای فروش وام یا تسهیلات بانکی ندارند و این تبلغات از سوی کلاهبرداران منتشر می‌شود. 

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتـا به آدرس بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

 

منبـع: پلیـس فتـا

۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید