اخبار

نخستین آگهی بیت‌کوین در تلویزیون السالوادور

تنها در عرض یک هفته، برای اولین بار در دنیا، بیت‌کوین به ارز قانونی در السالوادور تبدیل شد. به علاوه، این کشور برنامه ای برای استخراج ارز‌های رمز نگاری شده با استفاده از انرژی حاصل از فعالیت آتشفشان‌های خود دارد.

 

در حال حاضر، با هدف تبلیغ ارز رمز نگاری شده نزد عموم مردم، این کشور اولین آگهی تبلیغاتی بیت کوین را که ساخته یک دولت مرکزی هست، پخش کرد.

این آگهی تبلیغاتی به شهروندان اطمینان می‌دهد که استقاده از بیت کوین اجباری نیست اما آن‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که به دلار یا ارز رمز نگاری شده پول دریافت کرده یا پرداخت کنند.

از ماه سپتامبر به بعد، بیت کوین در کنار دلار آمریکا، ارز قانونی در السالوادور خواهد بود. افراد می‌توانند به بیت کوین یا دلار هزینه‌ها را بپردازند.

علاوه بر این، شهروندان امکان دسترسی به نرم افزاری کیف پول دولت برای انجام معاملات با بیت کوین یا دلار آمریکا بدون پرداخت هیچ نوع هزینه اضافی را دارند. به محض دانلود کیف پول، کاربران 30 دلار آمریکا هدیه دریافت خواهند کرد.

با توجه به محبوبیت روزافزون ارز‌های رمز نگاری شده بین سرمایه گذاران در سرتاسر جهان، احتمالا طولی نخواهد کشید که دیگر کشور‌ها نیز به السالوادور بپیوندند و از این طریق حجم پول قانونی بیت کوین افزایش یابد اما در شرایط فعلی، بهتر آن است از اولین آگهی تبلیغاتی با موضوع بیت کوین در دنیا لذت ببرید.

 

منبـع: ام بی ای نیـوز

۱۵ شهریور ۱۴۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید