اخبار

چگونگی فعالیت موثر در شبکه‌های اجتماعی

کتاب تبلیغات اقناعی در رسانه‌های اجتماعی نوشته علی غیاثیان از سوی نشر اندیشه منتشر شد. این کتاب با هدف ارائه دستورالعملی برای برخورداری از فعالیت موثر در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی تالیف شده است.

رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفید حکم ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه تحرکات امروز دشمن علیه ایران اسلامی، بیشتر از جنس تحرکات تبلیغاتی و جنگ نرم است بر لزوم عملکرد «هوشمندانه‌تر و قوی‌تر» در زمینه کار تبلیغاتی و رسانه ای تاکید موکد فرمودند.

به نظر می‌رسد اعلام این رهیافت نو از سوی ایشان در بطن خود نقدی است بر شیوه فعالیت اصحاب رسانه و تبلیغات و هشداری برای بازبینی و نوسازی مدل‌های مواجه با دشمن در جبهه جنگ نرم است.

در همین راستا کتاب «تبلیغات اقناعی در رسانه‌های اجتماعی» نوشته دکتر علی غیاثیان با باور به اینکه شبکه‌های اجتماعی اینترنتی در حال ایجاد تحولی جدی در تمام شئون حیات اجتماعی از اقتصاد و سیاست گرفته تا فرهنگ و... هستند بر این نکته تاکید دارد که در دوران کنونی این شبکه‌ها تولید و توزیع معانی را دستخوش تغییر کرده‌اند و به رسانه‌ای شدن موضوعات فرهنگی، سیاست و اجتماعی ختم شده‌اند.

غیاثیان در این کتاب با تاکید بر اینکه «رسانه‌ها در به‌روزرسانی تبلیغات نقش مهمی دارند» می‌نویسد: کمتر کسی است که از اهمیت فرآیند اقناع و نقشی که رسانه‌های اجتماعی در این میان در جهت شکل دادن به افکار عمومی ایفا می‌کنند، آگاه نباشد.

نویسنده کتاب «تبلیغات اقناعی در رسانه‌های اجتماعی» با اشاره به این واقیعت‌ها، هدف از نگارش این کتاب را چنین توضیح می‌دهد: بررسی چگونگی به‌کارگیری شیوه اقناع در تبلیغات رسانه‌های اجتماعی هدف این کتاب است و در آن بیان می‌شود که رسانه‌ها چگونه با اتکاء بر مهم‌ترین ویژگی‌های اقناعی، شیوه‌ای که به طور گسترده در رسانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، بر مخاطب تاثیر می‌گذراند.

بر این اساس به نظر می‌رسد کتاب یاد شده فعالان رسانه‌ای فعال در شبکه‌های اجتماعی را برای درک بهتر بستری که در آن مشغول به کار هستند، یاری می‌کند.

کتاب حاضر در ٣٦٢ صفحه از سوی نشر اندیشه و با ویراستاری علمی دکتر علیرضا محمودی به بازار نشر عرضه شده است. نویسنده پیش از این کتاب‌های «رسانه و بسته‌بندی» و «تبلیغات در رسانه» را به رشته تحریر در آورده که با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده است.

 

منبـع: خبـرگزاری فارس

۱۹ مرداد ۱۴۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید